Ta wspomnieniowa książka ukazuje się siedem tygodni po śmierci ks. kard. prof. Stanisława Nagyego, sercanina. Przygotowali ją jego przyjaciele spod znaku Białego Kruka przy życzliwej współpracy osób Kardynałowi bliskich – ks. kapelana Grzegorza Piątka SCJ, bratanicy Anny Nagi oraz długoletniej sekretarki Janiny Świerzyńskiej. Autorką wzruszającej opowieści o dziejach długiego i bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego – "kardynała polskich serc" – jest Jolanta Sosnowska, znana m.in. z cieszącej się dużym uznaniem książki "Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya", a także wielu publikacji o Janie Pawle II.
Bogato ilustrowana książka pięknie opowiada historię osieroconego przez matkę w wieku 6 lat chłopca z Bierunia, który został wybitnym profesorem teologii, zaprzyjaźnił się z Janem Pawłem II, awansował do grona najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego, a pod koniec życia, kiedy musiał już korzystać z wózka inwalidzkiego, zaskarbił sobie sympatię i zawładnął sercami milionów Polaków, dając im się poznać również jako niezłomny obrońca Krzyża i żarliwy patriota.
Na ponad 160 fotografiach odnajdujemy m.in. rodzinny Bieruń, z którym kard. Nagy pozostał związany do końca, Kraków, w którym spędził kilkadziesiąt lat, Lublin, Lowanium, Rzym, Castel Gandolfo, Tatry, Beskidy i Gorce. Zdjęcia ukazują bohatera książki m.in. na archiwalnych fotografiach rodzinnych, podczas Pierwszej Komunii Św., święceń kapłańskich, na KUL-u i w Lowanium, w Zairze, z przyjaciółmi: Janem Pawłem II, kard. Marianem Jaworskim, kard. Franciszkiem Macharskim, kard. Andrzejem Marią Deskurem oraz z prof. Tadeuszem Styczniem, z kard. Josephem Ratzingerem – Benedyktem XVI, z kard. Stanisławem Dziwiszem, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, podczas wspinaczki górskiej i jazdy na nartach, w gronie rodziny i krewnych, podczas uroczystości patriotycznych, sakry biskupiej na Wawelu, konsystorza w Watykanie, prymicji kardynalskich, w kościele tytularnym na Zatybrzu, na spotkaniach Białego Kruka.