Był to ostatni krzyk, jaki usłyszała dziewięcioletnia Kim Phuc, zanim jej świat zginął w płomieniach – zanim napalmowe bomby spadły z nieba, paląc jej ubranie i wnikając głęboko w skórę. Ta chwila została uwieczniona na fotografii – niczym ikoniczny symbol ukazujący potworność wojny w Wietnamie. Kim pozostawiono na śmierć w kostnicy; nikt nie spodziewał się, że dziewczynka przeżyje ten atak. Napalm oznaczał ogień, a ogień oznaczał śmierć.
Jednak wbrew wszelkim przeciwnościom Kim przeżyła – lecz jej podróż ku uzdrowieniu dopiero się zaczynała. Kiedy spadły bomby z napalmem, wszystko, co Kim znała i na czym polegała, eksplodowało razem z nimi: jej dom, wolność jej kraju, jej dziecięca niewinność i radość. Nadchodzące lata będą naznaczone straszliwą walką z oparzeniami, niesłabnącym bólem fizycznym w całym ciele, który nieustannie przy pominął jej o tym strasznym dniu. Kim przeżyła ból jej płonącego ciała, ale jak mogła przeżyć ból swojej zdruzgotanej duszy?
Droga Ognia to prawdziwa opowieść o tym, jak Kim znalazła odpowiedź w Bogu, który sam cierpiał – Zbawicielu, który naprawdę rozumiał, znał i uzdrawiał głębię jej bólu. Droga Ognia to opowieść o horrorze i nadziei, wstrząsająca opowieść o życiu odmienionym w jednej chwili – oraz o mocy i sile życia, które można znaleźć tylko w mocy miłosierdzia i miłości Boga.
Dziś Kim Phuc każdego roku bierze udział w setkach spotkań na całym świecie. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoje zaangażowanie w budowanie pokoju na świecie, w tym sześć doktoratów honoris causa za jej wkład we wspieranie dziecięcych ofiar wojen za pośrednictwem fundacji KIM Foundation International. Pomogła w założeniu Restoring Heroes Foundation, organizacji wspierającej leczenie i rekonwalescencje żołnierzy i ratowników medycznych, którzy odnieśli ciężkie rany, zostali poważnie poparzeni lub stracili kończyny na skutek amputacji. Kim i jej mąż Toan maja dwóch dorosłych synów, Thomasa i Stephena. Mieszkają na przedmieściach Toronto.