Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni Pod Amorem, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie w tajemniczych okolicznościach giną obrazy Rose de Vallenord. Trzeba więc zabezpieczyć przed kradzieżą należący do rodziny portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej malarki, która przed laty uwiodła młodego hrabiego?
Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża, tak jak ponad sto lat wcześniej Róża z Wolskich.
Małgorzata Gutowska-Adamczyk zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach.
Równie ważnym bohaterem książki czyni Paryż – miasto magiczne, w którym spełniają się marzenia.
Po bestsellerowej 'Cukierni Pod Amorem' zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna.
Nieważne, czy Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze o dziewiętnastowiecznym Paryżu, czy fikcyjnym Gutowie – czytelnik zawsze czuje się tak, jakby w tych miejscach po prostu był. A Róża z Wolskich okazuje się jeszcze bardziej frapującą i wielowymiarową postacią, niż zapowiadało się to w 'Cukierni Pod Amorem'.
Agnieszka Sikorska-Celejewska, pisarka, dziennikarka
Autorka tworzy ulotny portret miasta, którego w takim kształcie nie mamy już szansy odwiedzić. Powieściowy Paryż z czasów belle époque fascynuje i urzeka, a barwni bohaterowie, służący nam za przewodników, czynią tę niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni jeszcze bardziej wyjątkową.
Danuta Stenka, aktorka
Małgorzata Gutowska-Adamczyk – absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), autorka bestsellerowej trzytomowej sagi 'Cukiernia Pod Amorem'. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu 'Tata, a Marcin powiedział…”. Wydała m.in. powieści: '110 ulic', '220 linii', 'Niebieskie nitki', '13. Poprzeczna', 'Wystarczy, że jesteś', 'Serenada, czyli moje życie niecodzienne', 'Mariola, moje krople...' oraz mikropowieść 'Jak zabić nastolatkę (w sobie)?'. Wersję sceniczną tej ostatniej pt. 'Czterdziestka w opałach' w reżyserii Wojciecha Adamczyka, prywatnie męża pisarki, wykonuje Katarzyna Żak. Autorka jest laureatką nagrody 'Książka Roku 2008', przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść '13. Poprzeczna'. Mieszka z mężem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą, Neską i Milką w Warszawie-Aninie.